DABUR POLSKA

Chyawanprash Zdrowie i Energia 1kg.

Chyawanprash jest określany w Ajurwedzie jako Rasayana i charakteryzuje się korzystnym działaniem na utrzymanie młodości, wigoru i witalności. Jego właściwości jako anty-utleniacza neutralizują wolne rodniki i ograniczają

46.90 PLN
więcej

Chyawanprash Zdrowie i Energia 500g.

Chyawanprash jest określany w Ajurwedzie jako Rasayana i charakteryzuje się korzystnym działaniem na utrzymanie młodości, wigoru i witalności. Jego właściwości jako anty-utleniacza neutralizują wolne rodniki i ograniczają

26.00 PLN
więcej

Chyawanprash Zdrowie i Energia 250g.

Chyawanprash jest określany w Ajurwedzie jako Rasayana i charakteryzuje się korzystnym działaniem na utrzymanie młodości, wigoru i witalności. Jego właściwości jako anty-utleniacza neutralizują wolne rodniki i ograniczają

15.90 PLN
więcej

Dabur Guggulu - 60 kaps.

Guggullu zwany także Commiphora Mukul i Guggulipid jest bardzo skutecznym ziołem do zwalczania otyłości i regulowania poziomu cholesterolu. Jest dobrze znanym na całym świecie czynnikiem powodującym spalanie tkanki tłuszczowej a ostatnio jest szczególnie popularny w Ameryce, Japonii, Europie Zachodniej. Guggul jest żywicą znaną także z efektu zwiększania liczby białych ciałek krwi i posiada silne właściwości antybakteryjne. Od dawna uznana jest jego skuteczność w obniżaniu poziomu cholesterolu i trójglicerydów przy jednoczesnym utrzymaniu lub polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL. Jest jednym z pierwszych tego typu odkrytym ziołem o szerokim spektrum działania posiadającym przy tym dużą skuteczność. Szerokie spektrum działania sprawia, że środek ten jest także skuteczny w zwalczaniu takich dolegliwości jak: przeziębienia oraz różnego rodzaju skórne, zębopochodne i oczne infekcje.

 

Guggullu jest jednym z najbardziej znanych ziół medycyny Ayurwedyjskiej i posiada silne oczyszczające i odmładzające działanie. Współcześnie jest najczęściej stosowany w celu regulacji gospodarki lipidowej i z powodu jego immunomodulacyjnych właściwości.

Zostało wykazane, że Guggul może obniżyć poziom cholesterolu we krwi o 14-27%, a poziom trójglicerydów o 22-30%. Efekt Shuddha Guggulu na poziom cholesterolu jest porównywany do współczesnych leków syntetycznych, ale ponieważ jest to naturalny srodek roślinny jest od nich zdecydowanie lepszy i bezpieczniejszy. Shuddha Guggulu zwiększa metabolizm ?złego? cholesterolu ( frakcja cholesterolu LDL) w wątrobie. Przy jego zażywaniu przez 4 do 12 tygodni poziom całkowitego cholesterolu może spaść, trójglicerydów także, a frakcja cholesterolu HDL (?dobry? cholesterol) może wzrosnąć nawet o 16%. Jego działanie na obniżenie wagi oraz jako czynnik przyśpieszający spalanie tłuszczów jest dobrze zbadane i solidnie udokumentowane.

 

DZIAŁANIE

Obniża poziom cholesterolu całkowitego i trójglicerydów przy zachowaniu lub polepszeniu stosunku frakcji HDL do LDL. Obniża poziom trójglicerydów. Rozluźnia mięśnie macicy co powoduje złagodzenie bólów menstruacyjnych. Powoduje oczyszczenie krwi z toksyn co powoduje korzystne przełomy terapeutyczne.

 

Dawkowanie:

2 kapsułki dwa razy dziennie po posiłkach. Stosować kilka tygodni dla osiągnięcia pożądanego efektu terapeutycznego. Stosowanie naturalnych preparatów daje stopniowy, ale długotrwały efekt poprawy samopoczucia i zdrowia.

 

Badania kliniczne:

Badanie 12-sto tygodniowe wykazało, że 1500mg guggulipidu obniża średnio poziom cholesterolu w surowicy krwi o 22%, a trójglicerydów o 25% - u ludzi, którzy zażywali regularnie środek.

 

Inne badanie wykazało, że guggulipid ma najlepszy efekt u osób, które mają podwyższony poziom cholesterolu w przebiegu hiperlipoproteinemii typu IIb (podwyższony LDL, VLDL i trójglicerydy) i hiperlipoproteinemii typu IV (podwyższony VLDL i trójglicerydy).

 

Trzecie badanie przeprowadzone na 233 osobach z podwyższonym choresterolem lub trójglicerydami (lub jedno i drugie) wykazało, że guggulipid działa lepiej niż Clofibrate - syntetyczny, powszechnie stosowany lek na obniżenie poziomu cholesterolu. Dodatkowo obserwowany przy stosowaniu guggulipidu efekt podniesienia poziomu HDL (?dobrego? cholesterolu) nie jest znany przy stosowaniu Clofibrate.

26.90 PLN
więcej

Dabur Shatavari - Suplement dla każdej kobiety 60 kaps

SHATAVARI (Asparagus) to jedyny uznany suplement zdrowia kobiety odżywia kobiece narządy rodne w czasie menopauzy i po menopauzie, opóźnia proces starzenia się organizmu.

 

Tradycyjne jego stosowanie ma prowadzić do: lekkiego przechodzenia klimakterium, regularnego okresu miesiączkowania, poprawy żeńskiej potencji, regulacji poziomu, żeńskich hormonów, regulacji i wzmocnienia owulacji, wspomagania funkcjonowania tarczycy, zmniejszania rozdrażnień emocjonalnych.

ma również zapobiegać chorobom: rak macicy, rak piersi, sucha pochwa,

oraz bolesnym stosunkom.

 

SPOSÓB UŻYCIA:

 

1 kapsułka dwa razy dziennie popijając wodą.

Opakowanie zawiera 60 kapsułek po 225mg każda.

26.90 PLN
więcej

Czyawanprash (500g) light Bez Cukru

Od tysiącleci rodziny w Indiach i na całym świecie cieszą się ziołową formułą Chyawanprash.Ta ajurwedyjska pasta jest unikatową kombinacją ponad 49 najcenniejszych ziół i srebra połączonych z niezwykle bogatym w witaminę C owocem amla. Dzięki temu jest on najlepszym ziołowym ajurwedyjskim preparatem, który odmładza, odżywia i wzmacnia ciało dostarczając energii i witalności.

Składniki Chyawanprash mają 30 razy więcej witaminy C niż pomarańcza. Regularnie stosując Chyawanprash będziecie znacznie mniej podatni na choroby i infekcje, poczujecie się silniejsi fizycznie i odporniejsi na stres. Chyawanaprash jest robiony pod ścisłą kontrolą z ponadwiekowej ajurwedyjskiej receptury co daje nam gwarancję produktu najwyższej jakości.Cyawanprash Light jest produktem o zmniejszonej wartości kalorycznej, nie zawiera cukru.

 

Zastosowanie:

Badanie przeprowadzone w laboratorium indyjskiej firmy "Dabur", która jest największym na świecie producentem preparatów na bazie surowców naturalnych wykazały, że Chyawanprash :

- likwiduje skutki stresu, depresje, syndrom chronicznego zmęczenia

- oczyszcza krew, wątrobę, jelita, trzustkę z osadów toksyn

- polepsza pracę przewodu pokarmowego

- poprawia cerę i zwalcza infekcje skórne

- pobudza porost włosów i pomaga w absorbcji wapnia, czego rezultatem są silne kości i zęby

- neutralizuje działanie uboczne chemioterapii i skutki przyjmowania antyrakowych leków

- poprawia wskaźniki krwi, podwyższa poziom hemoglobiny a obniża poziom cholesterolu

- normalizuje ciśnienie krwi

- wzmacnia mięsień sercowy

- posiada właściwości łagodzące kaszel i astmę oraz właściwości antyutleniające

- chroni przed przeziębieniem i infekcjami

- poprawia funkcje narządów płciowych-zalecany przy niemocy płciowej

- jako uzupełnienie przy leczeniu gruźlicy

- polepsza pracę mózgu, wzmacnia pamięć i ułatwia przyswajanie wiedzy

- normalizuje przemianę materii

- zalecany jako środek ogólnowzmacniający, regenerujący obniżone podstawowe funkcje organizmu

- Chyawanprash doskonale oczyszcza nerki. Problemy z nerkami odznaczają się na naszej twarzy w postaci obrzęków tzw. "worków pod oczami". Preparat ten wspomaga wydalanie toksyn i zanieczyszczeń z nerek. W szybkim czasie likwiduje obrzęki pod oczami.

30.00 PLN
więcej

Dabur Shilajit (Mumio) 60kaps

Mumio Shilajit jest oryginalnym wytworem przyrody, powstałym przez odkładanie się nacieków skalnych w himalajskich jaskiniach. Wpływa niezwykle dobroczynnie na układ kostny oraz ogólnie wzmacniająco na cały organizm. Docenią go osoby po przebytych urazach, osoby starsze, jak również przemęczone, osłabione i wyczerpane. Mumio Shilajit to suplement diety, posiadający zdolność stymulowania komórek do syntetyzowania związków wapnia w układzie kostnym.

 

Dawkowane

1 kapsułka Maksymalna porcja dzienna (2 kapsułki)

Mumio (shilajit) wyciąg 200 mg ( w tym nie mniej niż 40 mg kwasu fulwowego) 400 mg (w tym nie mniej niż 80 mg kwasu fulwowego)

60 kaps

26.90 PLN
więcej