Najnowsze artykuły

19 sierpnia 2022 6:34

Jaki dezodorant jest dla mnie najlepszy?Pot jest powszechną cechą ludzkiego ciała - jednak wiele osób cierpi z powodu nieprzyjemnych skutków ubocznych pocenia się. Nieprzyjemny zapach ciała, poplamione koszule, spocone dłonie, wilgotne stopy... to wszystko są bardzo powszechne problemy. Na szczęście na rynku istnieje wiele rozwiązań, a my wybraliśmy najlepsze z nich na podstawie doświadczeń naszych i naszych klientów. Jeśli szukasz najlepszego dezodorantu, który możesz dodać do swojej obecnej rutyny pielęgnacji ciała, czytaj dalej - to jest post dla Ciebie.

Antyperspiranty a dezodoranty: Jaka jest różnica?
Często używamy słowa "dezodorant" w odniesieniu do wszelkiego rodzaju rozwiązań zapobiegających poceniu się; jeśli jest on stosowany pod pachami, nazywamy go "dezodorantem". Jednak to nie jest dość precyzyjne.

Ściśle rzecz biorąc, dezodorant utrzymuje świeżość, neutralizując zapach ciała, ale w rzeczywistości nie zmniejsza ilości potu na skórze. Jeśli chcesz kontrolować wydzielanie potu, potrzebujesz antyperspirantu.

Antyperspiranty zazwyczaj zawierają aluminium, które blokuje kanaliki potowe w celu zmniejszenia ilości potu, który dociera na powierzchnię skóry. Antyperspiranty są również dezodorantami w tym sensie, że neutralizują zapach ciała, ale ich główną funkcją jest utrzymywanie potu w ryzach i pomaganie w unikaniu wilgoci pod pachami.

Jeśli masz pewne obawy dotyczące stosowania aluminium w produktach do pielęgnacji skóry i kosmetykach, nie jesteś sam - ale mamy nadzieję, że znajdziesz pocieszenie w najnowszych danych naukowych! W 2020 roku Europejski Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów, który zapewnia Komisji Europejskiej doradztwo naukowe w zakresie bezpieczeństwa produktów nieżywnościowych, przedstawił swoją ostateczną opinię na temat bezpieczeństwa aluminium w produktach do pielęgnacji ciała. Według SCCS, stosowanie związków aluminium w produktach do pielęgnacji skóry i urody, w tym antyperspirantach, jest bezpieczne w określonych stężeniach (6,25% w preparatach bez aerozolu, 10,60% w preparatach w sprayu). Ta ostateczna opinia uwzględnia najnowsze dane naukowe, a my, jako naukowo myślący Europejczycy, czujemy się z nią komfortowo w Care to Beauty.

Teraz, kiedy już wiesz, jaka jest zasadnicza różnica między antyperspirantami a dezodorantami, jesteś gotowa, aby wybrać swoje rozwiązanie przeciw poceniu się. Jeśli chcesz ograniczyć wydzielanie potu, zapoznaj się z naszą ofertą antyperspirantów; jeśli szukasz rozwiązania pod pachy, które nie zawiera aluminium, ale pomoże Ci zminimalizować nieprzyjemny zapach ciała, poszukaj dezodorantów.

Antyperspiranty


Na intensywne lub "nadmierne" pocenie się
Intensywne pocenie się w okolicach pach jest jedną z najczęstszych skarg, które otrzymujemy od naszych klientów. Na szczęście mamy wiele rozwiązań antyperspiracyjnych, które zmniejszą pocenie się, zminimalizują nieprzyjemny zapach ciała i zapewnią uczucie świeżości i suchości w okolicach pach przez cały dzień.

dezodorant

Chusteczki antyperspiracyjne

Osoby, które cierpią z powodu intensywnego pocenia się, muszą być zawsze gotowe. Chusteczki antyperspiracyjne Martiderm Driosec Antiperspirant Wipes są pakowane pojedynczo, aby ułatwić Ci zabranie ze sobą dezodorantu.

Jeżeli stwierdzisz, że twój antyperspirant nie zapewnia ci komfortu przez cały dzień, to te chusteczki będą idealne, aby zminimalizować zapach ciała, odnowić działanie antyperspirantu i dać sobie zastrzyk pewności siebie przez cały dzień.

Najlepsze antyperspiranty do rąk i stóp
Intensywne pocenie się dłoni i stóp to kolejna częsta dolegliwość. Jeśli chciałbyś pozbyć się uczucia lepkich dłoni i stóp, te produkty Ci w tym pomogą.

Sesderma Dryses Antiperspirant Solution jest naszym ostatecznym bestsellerem w tej kategorii, ponieważ można go stosować na dłonie, stopy i wiele innych części ciała. Jeśli chcesz się uporać z potem na całym ciele, ten wszechstronny produkt jest doskonałym wyborem.

Antyperspiranty bezalkoholowe
Alkohol jest stosunkowo częstym składnikiem dezodorantów i antyperspirantów, ale niektórzy ludzie woleliby się bez niego obejść. Jeśli szukałeś skutecznego antyperspirantu, który nie zawiera alkoholu, te produkty będą dla Ciebie idealne. Istnieje wiele, wiele więcej opcji, ale te są tymi, które nasi klienci kochają najbardziej.

Aby uniknąć plam na ubraniach
Witamy w kategorii "przeciw białym śladom"! Jeśli zwykle nosisz białe lub czarne ubrania, prawdopodobnie masz już dość dezodorantów i antyperspirantów, które pozostawiają żółte i białe ślady na ubraniach pod pachami. Poniżej wybraliśmy najlepsze antyperspiranty no-stain, dzięki którym na dobre pożegnasz się z nieestetycznymi śladami.

Dezodoranty

Nasz najlepszy dezodorant dla skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa ma tendencję do przesadnego reagowania na dezodoranty; nierzadko zdarza się, że w wyniku stosowania określonego produktu pod pachami pojawia się wściekle czerwona wysypka! Z tego powodu pomyśleliśmy, że zwrócimy się w tej sprawie do naszych klientów i pozwolimy im wybrać najlepszy dezodorant do skóry wrażliwej.

Trafiliśmy na La Roche-Posay 24h Deodorant Stick, bezalkoholowy i bezaluminiowy dezodorant w sztyfcie, który nie tylko kontroluje ilość wydzielanego potu, ale również neutralizuje zapach ciała i oferuje właściwości łagodzące. Jeśli brzmi to idealnie, to może właśnie tak jest!

Dezodoranty bezalkoholowe
Jeśli nie jesteś zbyt podekscytowana dezodorantami w sztyfcie, mamy jeszcze kilka innych opcji. Wszystkie te dezodoranty nie zawierają alkoholu i aluminium, a pochodzą od marek aptecznych, które przez lata sprawdziły się w pielęgnacji skóry wrażliwej.