Najnowsze artykuły

19 sierpnia 2022 6:45

Który z tych rodzajów wypadania włosów mam?Jeśli chodzi o wybór odpowiednich produktów do walki z wypadaniem włosów, zazwyczaj sprowadza się on do jednego prostego pytania: czy mam do czynienia z postępującym czy reaktywnym wypadaniem włosów? Jest to bardzo ważne, ponieważ większość produktów kosmetycznych dotyczy tylko jednego z tych dwóch rodzajów wypadania włosów. Nie oznacza to, że wybór niewłaściwego produktu nie przyniesie żadnych rezultatów, ale jeśli istnieje lepsza formuła, która pozwala osiągnąć lepsze rezultaty, z pewnością warto po nią sięgnąć.

Postępujące i reaktywne wypadanie włosów

Istnieje kilka sposobów kategoryzacji wypadania włosów, które mogą być oparte na niezliczonej ilości różnych kryteriów. Jednak ideą tego wpisu jest zajęcie się tym, jak produkty są zazwyczaj podzielone, więc spójrzmy na to z punktu widzenia klientów, którzy chcą znaleźć najlepszy produkt dla swojego problemu.

Postępujące wypadanie włosów

Ten rodzaj wypadania włosów jest zwykle kojarzony z mężczyznami, ale cierpi na niego również wiele kobiet, więc nie bój się używać czegoś, co mówi, że jest przeznaczone dla mężczyzn, jeśli jesteś kobietą. Kieruj się problemem, a nie płcią docelową. Zazwyczaj postępujące wypadanie włosów ma podłoże genetyczne i pogarsza się wraz z upływem lat. Charakteryzuje się, jak się domyślasz, stopniową utratą masy włosowej, która prowadzi do mniej gęstych włosów lub nawet łysych plam. Jest to sytuacja, która przedłuża się w czasie i może nie być tak zauważalna na początku, ponieważ prawdopodobnie nie tracisz dużej ilości włosów w krótkim okresie czasu, ale w mniej lub bardziej długim okresie czasu zaczynasz zauważać, że masz mniej włosów, że zaczynają one rosnąć wolniej lub że masz nawet łysiejące plamy.

wypadanie włosów

Reaktywne wypadanie włosów

Ten rodzaj wypadania włosów jest zwykle definiowany jako utrata włosów trwająca mniej niż 6 miesięcy i jest to normalne, że utrata jest bardzo zauważalna. Nie jest niczym niezwykłym, że ludzie cierpią z powodu wypadania włosów na przykład jesienią i wiosną, ale niektóre przypadki są gorsze od innych. Jest to również zwykle reakcja na sytuacje stresowe lub z powodu zmian środowiskowych. Ten typ może pogorszyć sytuacje, w których postępujące wypadanie włosów już istnieje, więc mogą one występować w tym samym czasie.

Można również znaleźć rozwiązania, które są ukierunkowane na oba rodzaje wypadania włosów, takie jak Phytonovathrix Global Anti-Hairloss Treatment.

Na koniec, ale nie mniej ważne, zawsze zalecamy uzupełnienie swojej walki z wypadaniem włosów o dedykowany suplement diety, aby zagwarantować, że skóra głowy ma wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje do zapewnienia zdrowego wzrostu włosów. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, przejdź do naszej oferty suplementów na wypadanie włosów.