Najnowsze artykuły

19 sierpnia 2022 6:10

Porady dotyczące pielęgnacji włosów i fryzury dla cienkich włosówZagraj w "czy wolałabyś" z każdą drobnowłosą kobietą, a jeżeli jedną z opcji jest "mieć grubsze włosy" (jak w przypadku "czy wolałabyś pocałować Jasona Momoa, czy mieć grubsze włosy? Puszące się pasma mogą być trudne do ułożenia, a znalezienie fryzur, które pasują do delikatnej struktury włosów nie jest łatwe. Nie oznacza to jednak, że jesteś skazana na kiepską fryzurę, jeżeli masz cienkie włosy. Oto wskazówki i pomysły na fryzury z cienkich włosów od profesjonalistów.

Krótkie fryzury dla cienkich włosów

Krótka fryzura to jedna z najlepszych strategii dla cienkich włosów. Odpowiednio dobrana, jak na przykład urocze cięcie pixie, może nadać cienkim włosom mnóstwo ciała i sprężystości. Ponieważ nie są one obciążone długością, krótka fryzura sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na pełniejsze, zwłaszcza jeśli fryzjer doda do niej kilka warstw. "Krótsze warstwy pomagają wypchnąć dłuższe włosy w górę i na zewnątrz", wyjaśnia Dyrektor Artystyczny Matrix, Dan Csicsai, "co tworzy dodatkowe ciało w krótkiej fryzurze".

Aby ułożyć i osiągnąć idealne krótkie fryzury dla cienkich włosów, uderz w odrosty sprayem wzmacniającym, odwróć głowę i szorstko wysusz rękami i suszarką. Nie przejmuj się rozczesywaniem włosów - zbyt częste szczotkowanie lub czesanie może sprawić, że cienkie włosy staną się wiotkie. Gdy włosy będą już prawie suche, spryskaj końcówki sprayem plażowym z dodatkiem soli i wmasuj produkt we włosy dłońmi. Spray z solą sprawi, że włosy będą rozdzielone i zdefiniowane, a także pomoże zagęścić cienkie włosy.

fryzura włosy

Średnie fryzury dla cienkich włosów

Fryzury typu bob to świetny wybór dla średniej długości cienkich włosów. Są one na tyle krótkie, że nie opadają. Istnieją dwa sposoby na to, by fryzura na boba wyglądała na pełniejszą. Pierwszym z nich jest zaokrąglenie końcówek, co zapobiegnie puszeniu się włosów. Alternatywą jest dodanie kilku długich warstw, w tym kilku warstw okalających twarz, co sprawi, że fryzura będzie wyglądać na pełniejszą.

Jeżeli chcesz, by Twoja fryzura na średniej długości boba była gładka i przyjemna w dotyku, zrezygnuj z prostownicy, jeżeli masz cienkie włosy. Stracisz w ten sposób zbyt wiele ciała. Zamiast tego, nałóż na wilgotne włosy piankę dodającą objętości i użyj dużej, okrągłej szczotki, aby wysuszyć włosy na gładko. Użyj szczotki, by unieść włosy u nasady, a dla uzyskania nowoczesnego wykończenia, unikaj podwijania końcówek. Zamiast owijać końcówki wokół szczotki, po prostu przeciągnij szczotkę przez włosy, aby były gładkie i proste. Na zakończenie, użyj lekkiego lakieru, który ochroni włosy przed wilgocią, która może powodować ich puszenie się.

Fale sprawią też, że cienkie włosy będą wyglądać na grubsze. Aby stworzyć fale, które pozostaną na swoim miejscu (co nie zawsze jest łatwe w przypadku cienkich włosów), należy zastosować odpowiednie produkty przygotowawcze. Użyj kremu do układania włosów, który został opracowany z myślą o tym, by cienkie włosy wyglądały na pełniejsze, a także by zwiększyć ich objętość. Używając rąk i suszarki, susz włosy aż do całkowitego usunięcia wilgoci. Nałóż spray termoochronny i podziel włosy na około sześć lub osiem pionowych sekcji. Użyj małej lokówki (o średnicy jednego cala lub mniejszej), aby stworzyć spiralne loki. Kieruj każdy lok z dala od twarzy i pomijaj końcówki, aby nadać fryzurze nowoczesny wygląd. Po uwolnieniu każdej sekcji, upuść lok na dłoń i przytrzymaj go przez kilka sekund, aż ostygnie. Następnie delikatnie pozwól mu swobodnie opaść. Gdy wszystkie włosy będą już ułożone, rozłóż opuszki palców na skórze głowy i delikatnie potrząśnij i wymasuj loki, aby wymieszać je bez naruszania ich kształtu. Spryskaj włosy lakierem o lekkim utrwaleniu.

Fryzury dla długich, cienkich włosów

Podobnie jak w przypadku fryzur na boba, długie cienkie włosy będą wyglądać na pełniejsze i grubsze, jeżeli końcówki będą gładkie i zdrowe. Rozdwojone końcówki sprawią, że długie, cienkie włosy będą wyglądać zbyt zwiewnie, dlatego regularnie je podcinaj i stosuj produkty zapobiegające łamaniu się włosów. Stosuj szampon i odżywkę z formułami zwiększającymi objętość włosów. Jeżeli myślisz, że dobrym pomysłem jest pominięcie odżywki - to nieprawda. Nawet cienkie włosy potrzebują wygładzenia i kontroli, które oferują odżywki. Kolejnym niezbędnikiem dla długich i cienkich włosów jest puder dodający objętości. Nałóż go u nasady włosów - zapewni im uniesienie, a także wchłonie niechciany olejek ze skóry głowy. Jeżeli chcesz tworzyć warkocze lub upięcia dla długich włosów, posyp końcówki pudrem dodającym objętości. Doda on pasmom "przyczepności" i zapobiegnie wyślizgiwaniu się włosów z rąk lub z gotowej fryzury. Doda on także gęstości Twojej delikatnej strukturze.

Zobacz również: https://styl.fm/newsy/304887.dorota-gardias-pozuje-w-bikini-na-wakacjach-we-wloszech-wiedzieliscie-ze-ma-tak-duze-piersi-sexy-biust